The White Lace Dress

September 4, 17:40

DSC_0136

Obiecałam, że w tym poście opowiem Wam o naszych przygodach z zakwaterowaniem na wakacjach w Chorwacji.
Mojego tatę zawsze uważałam za osobę zorganizowaną, dlatego nawet dzisiaj ciężko mi zrozumieć jakim cudem zarezerwował pobyt na wrzesień zamiast na sierpień…
Dowiedzieliśmy się o tym wieczór przed wyjazdem, siedząc na walizkach i dopinając ostatnie torby. Ja z moją potrzebą życia poukładanego według ustalonego planu spanikowałam i byłam pewna, że już nigdzie nie pojedziemy, wakacje nam przepadną, albo – co gorsze – będziemy mieszkać w namiocie. A nawet nie mieliśmy namiotu!
Żeby trochę uspokoić mnie i moją mamę zdecydowaliśmy się zarezerwować apartament przez Booking.com, bo cóż może być bardziej pewnego? Po dotarciu na miejsce, zmęczeni, głodni kąpieli i odpoczynku po długiej podróży dowiedzieliśmy się, że… Właścicielka przerwała współpracę z firmą. Trzy lata temu. Byłam zdolna wyszeptać jedynie “co?”, po czym zrezygnowana opadłam na ławkę i wróciłam do gry w Need for Speed, zostawiając rodzicom załatwianie noclegu. Na szczęście Chorwaci to ludzie, którzy nie dadzą człowiekowi zginąć i po obdzwonieniu wszystkich swoich znajomych, którzy wynajmowali domki (nikt oczywiście nie miał miejsca), los się do nas uśmiechnął (ja nazywam to karmą), i dostaliśmy możliwość objęcia we władanie całego domku. Taras był wielkości jednej trzeciej całej powierzchni, także mogliśmy rozłożyć na nim z M. dmuchany basen niczym prawdziwi poważni dwudziestolatkowie.
Po tym wyjeździe chyba zaczęłam wierzyć w karmę, przeznaczenie, los, czy cokolwiek co pozwoliło nam spędzić wakacje w jeszcze lepszych warunkach, niż początkowo planowaliśmy. I może przestanę aż tak panikować, kiedy tylko coś pójdzie nie po mojej myśli. Ale to tylko troszeczkę.

DSC_0175

DSC_0139

DSC_0154

DSC_0155

DSC_0144

DSC_0169

DSC_0192

DSC_0161

DSC_0165

1Comment
  • Sylwia Szewczyk
    Posted at 07:13h, 11 September Reply

    O matko! Co za przygoda! Ja chyba siadlabym i zaczęłabym płakać.
    Narzutka jest urocza i seksowna :)

Post A Comment