Simple as that

October 14, 16:36

dsc_0666

Nie wiem jak Wy, ale ja trochę nie mogę uwierzyć w to, co dzieje się za oknem. Nie pamiętam już kiedy tak pięknie świeciło słońce, a strasznie mi tego brakowało. Korzystając z pogody jutro prawdopodobnie wybierzemy się na grzyby, a ja planuję wypad w góry w przyszłym tygodniu. Bardzo tęsknię za górami, jest to chyba miejsce, w którym czuję się najlepiej.

Dzisiaj w planach mam jeszcze ukochane zajęcia ze sztangą, a później wieczór z Kubą. A jak Wy zamierzacie spędzić ten weekend z tak dawno nieobecnym słońcem?

I can’t believe in the weather outside. I don’t remember the last day with the sun shining so bright. And I missed it. Really badly.

Because of the weather outside we’ll probably go search some mushrooms tomorrow and I’m planning to go on a little trip to the mountains next weekend. I miss mountains so much, I guess it’s the place where I feel like at home.

Today I’m going to the gym on my fav classes – pump, and after that I’m spending the evening with Kuba. And what will you do this sunny weekend?

wearing:
jacket – Mohito
blouse – sh
jeans – Cross Jeans
shoes – Deichman

dsc_0653dsc_0660dsc_0645dsc_0643dsc_0646

No Comments

Post A Comment